Очекуваме голови на двете страни!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на германската трета лига се сретнувааат екипите на Оснабрик и Вурзбургер.

Оснабрик е на 8-то место со вкупно 33 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 6 реми и 6 порази.

Вурзбургер е на 19-то место со 17 бода и учинок од 3 победи, 8 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, па веруваме дека со исто темпо ќе продолжат и денес, поточно ќе постигнат по најмалку еден гол на двете страни.

Наш предлог:

ГГ @ 2.00 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*