Тикет на денот (среда, 19.01.2022)

тикет на денот

И денес имаме солидна понуда за обложување и воглавно тоа се одложени натпревари, а се играат и натпревари од рамките на Куповите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Херта – Унион Берлин – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Жребот сакаше во 1/8 финалето од германскиот Куп да се сретнат големите берлински ривали. Домаќин на натпреварот е Херта, а на Олимпискиот стадион ќе се игра овој финален натпревар. Фановите на Херта се надеваат дека своите миленици можат да ги гледаме во завршната претстава, а искрено и тоа не е нешто чудно. Унион веќе трета сезоан е во Бундеслига и веќе стана учесник на европските купови. Играат во Лигата на конференции, но не се прославија и го освоија третото место. Овде очекуваме во најмала рака по еден гол на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Хал – Блекбурн – 2 @ 2.40 во Bet365

Во Хал во заостанатиот натпревар од 24-то коло се сретнуваат екипите на Хал и Блекбурн. Блекбурн е влезен во некоја посебна форма и стигна веќе на делба на второто место со Бормут, додека Фулам е прв со два бода повеќе. Хал е поранешен премиерлигаш, но дожвиеа многу непријатности во изминатите години. Сега се во вратија во Чемпионшип, но според моменталната ситуација им претстои голема борба за опстанок. Поради формата, овде очекуваме гостите да победат, а коефициентот за 2 во Bet365 изнесува 2.40.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*