Тикет на денот (недела, 16.01.2022)

тикет на денот

За денес понудата е повеќе од одлична, па веруваме дека ќе го направиме вистинскиот избор во однос на изборот на натпревари за тикетот на денот.

Марсеј – Лил – ГГ3+ @ 2.37 во Mozzart

Марсеј оваа сезона има сериозни намери во домашното првенство. Во моментов се борат за позиција која ќе ги одведи директно во ЛШ, а мора да бидеме реални и да признаеме дека се далеку од лидерската позиција која во моментов ја има екипата на ПСЖ. Лил од друга страна е на на средината на табелата, но бодовниот заостаток и не им е толку лош во однос на екипите кои се борат за Европа. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 2.37 во Mozzart.

Аугсбург – Ајнтрахт Франкфурт – 2 @ 2.10 во Bet365

Аугсбург оваа сезона некако потфрли и се наоѓа во црвената зона, па доколку сакаат да обезбедат опстанок дефинитивно ќе треба да ја подобрат својата игра. Во последните пет натпревари имаат само една победа, а останатите четири им се запишани како две реми и два порази. Ајнтрахт Франкфурт во минатото коло беа проазени од Дортмунд во последните минути од натпреварот и со тој пораз се оддалечија од зоната која води во Европа. Овде сметаме дека гостите се поблиску до победа и ви предлагаме да изиграте 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*