Тикет на денот е-Спорт (16.01.2022)

Денеска ни доаѓаат последните два меча од WePlay Academy, каде што се играат две финалиња, односно победничките екипи ќе се пласираат за главниот дел од турнирот.

Young Ninjas – Astralis Talent – 1 @ 1.35 во Bet365

Young Ninjas ја заврши групната фаза со пет триумфи и три порази, исто како и првопласираниот Big Academy, па затоа доби директно место во финалето каде што ќе се бори против најлошиот тим од групната фаза Astralis Talent, кој сепак изненади во нокаут-фазата и ги елиминираше Fnatic и NaVi. Овие тимови досега пет пати се пресметаа и сите пет дуели ги доби Young Ninjas, па токму поради тоа наш предлог е 1 со коефициент  1.35 во Bet365.

Spirit Academy – VP. Prodigy – 2 @ 2.25 во 22Bet

Spirit Academy го освои второто место во групата Б со шест победи и два порази, па ќе се бори со VP. Prodigy со кој веќе имаше пресметки и во групната фаза, а тогаш резултатот беше 1-1. Очигледно VP. Prodigy знае како да го изненади денешниот ривал, а во плејофот веќе ги совлада Furia Academy и Eternal Fire Academy, па затоа очекуваме нова победа за нив и ние предлагаме 2 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*