Тикет на денот (понеделник, 10.01.2022)

тикет на денот

Заврши првиот викенд со добра понуда во 2022 година. Очекуваме секој нареден да биде се подобар и подобар. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Еспањол – Елче – 1 @ 2.38 во Моzzart

Каталонската екипа е повратник во елитата и покажа дека повеќе не им паѓа на памет да бидат елиминирани. Еспањол игра одлично и се наоѓа на средината на табелата, но со сосема мал заостаток зад тимовите кои се блиску до пласман во Европа. Тимот од Барселона и нема толку голема цел за да стигне во Европа барем во оваа сезона. Елче е во ПРимера веќе втора сезона и нивниот влез во елитатата беше изненадувачки за фудбалската јавност. Засега пред ова коло се надвор од зоната за елиминација, но сметаме дека тимот на Еспањол има поголеми шанси за победа. Ние типуваме 1&2+ со квота 2.38 во Mozzart.

Сенегал – Зимбабве – 1&2+ @ 1.88 во Bet365

Започна Афричкиот куп на нации, а домаќин на ова натпреварување е Камерун. Скоро сите афрички фудбалски звезди одговорија на повиците на своите национални тимови и покрај големото противење на клубовите, ова првенство ќе биде исклучително интересно. Селекцијата на Сенегал е прв фаворит на ова натпреварување, а и како да не биде кога има многу сериозни играчи. Зимбабве нема многу познати имиња во својот тим, а победата за Сенегал е скоро извесна на овој дуел. Типуваме 1&2+ со квота 1.88 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*