Тикет на денот е-Спорт (10.01.2022)

Денеска продолжуваме со возбудувањата од WePlay Academy Season 3, па пак ни доаѓаат два натпревари од CS:GO.

VP. Prodigy – Eternal Fire Academy – 1 @ 1.50 во Bet365

VP. Prodigy има три победи и еден пораз по четири одиграни меча во групата Б и се наоѓа на втората позиција, додека нивниот денешен ривал Eternal Fire Academy има само еден триумф и дури три порази. VP. Prodigy е фаворит за висок пласман на турнирот, па поради тоа очекуваме и четврта победа за нив и затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во Bet365.

Furia Academy – Spirit Academy – 2 @ 1.53 во 22Bet

Spirit Academy се наоѓа во подобра позиција во групата Б со две победи по четири одиграни меча, па на дофат е до втората позиција, меѓутоа за тоа ќе им треба триумф во денешниот дуел против Furia Academy, која има пет порази во првите шест дуели и се наоѓа на последната позиција. Ние предлагаме 2 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*