Тикет на денот (недела, 09.01.2022)

тикет на денот

Слободно може да констатираме дека денешната понуда е фантастична. На терен ќе ги гледаме најјаките лиги освен Англичаните кои имаат обврски кон ФА Купот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Бохум – Волфсбург – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет го избравме од германската Бундеслига. Станува збор за дуел на две екипи кои се во катастрофална форма во последно време. Домаќините се наоѓаат на средината на табелата и се без победа на последните три натпревари. Волфсбург од друга страна е во серија од седум последователни порази и тоа јасно укажува на некаква криза во клубот. Како и да е, овде очекуваме двете екипи да се обидат да стават крај на лошата серија, па предлагаме да изиграте голови. Ние типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Севиља – Хетафе – 1/1 @ 2.50 во Bet365

Севиља е тим кој игра фантастично на домашен терен, а нешто послабо во гости. Сепак тие засега се на одличната втора позиција и заостануваат само пет бода зад кралскиот клуб, но имаат и еден натпревар помалку што е од големо значење. Хетафе од друга страна во овој натпревар влегува со добро расположение откако во последното коло успеа да го надигра тимот на Реал Мадрид и да победи. Сепак овде Севиља веруваме дека нема лесно да се предадат и типуваме 1/1 со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*