Тикет на денот (четврток, 06.01.2022)

тикет на денот

Обично четвртокот како ден знае да биде сиромашен со понуда, но овој пат е малку поразлично бидејќи на терен ќе ги гледаме Италијанците, а и некои послаби лиги.

Милан – Рома – ГГ3+ @ 2.15 во Mozzart

Милан направи два кикса во последните три кола и тоа ги оддалечи од лидерската позиција, па сега нивниот градски ривал Интер има четири бода предност. Во овој натпревар влегуваат со добро расположение бидејќи запишаа победа во последното коло против тимот на Емполи. Рома од друга страна ќе се бори за пласман во Европа до последното коло бидејќи е во тесна конкуренција со останатите тимови кои имаат слични амбиции. Ова ќе биде интересен натпревар, а ние предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 2.15 во Mozzart.

Рајо Мајадахонда – Атлетико Мадрид – 2/2 @ 1.88 во Bet365

Домаќинтие се дел од слабата шпанската лига и мора да нагласиме дека и таму не бележат кој знае какви имрепсивни резултати. Во последните пет натпревари имаат солиден учинок, поточно во тој временски период запишаа три победи, едно реми и еден пораз во сите натпреварувања. Атлетико Мадрид делува дека ја надмина кризата и конечно во новата година го запиша првиот триумф против тимот на Рајо Валекано. Овде имаме две екипи кои имаат различен квалитет, па за Атлетико Мадрид ова не би требало да биде проблем. Типуваме 2/2 со квота 1.88 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*