Тикет на денот (вторник, 04.01.2022)

тикет на денот

Денес понудата е најслаба откако е започната 2022-та година, но сепак за тикет секогаш има материјал. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јанина – Јоникос – 1&0-2 @ 3.20 во Mozzart

Во 16-то коло од грчката Супер лига екипата на Јанина го пречекува Јоникос. Домаќините сосема солидно изиграа во првиот дел од сезоната и се на одличното петто место. Пред нив е екипата на Панатенаикос со само еден бод повеќе, но и натпревар помалку. Што се однесува до учинокот на домашен терен, Јанина веќе три пати беше поразена, но тоа беа натпревари против најјаките грчки тимови. Јоникос е во долниот дел на табелата и моментално се наоѓа на 11-та позиција, а се во серија од три последователни минимални порази. Интереснен е податокот дека трите претходни дуели на овие две екипи се завршени без голови, но овој пат очекуваме победа за домаќините. Предлагаме 1&0-2 гола со квота 3.20 во Mozzart.

Понферадина – Еспањол – 2 @ 2.35 во Bet365

Во 1/16 финалето од шпанскиот Куп екипата на Пoнферадина се натпреварува со Еспањол. Тимот од Барселона испадна во Сегунда пред две сезони, но успеа експресно да се врати во елитата, па сега веруваме дека ќе се трудат да не дојде до тоа повторно. Понферадина изгуби во Овиедо на последниот натпревар во минатата година и нивната сезона засега е коректна со оглед на тоа што се наоѓаат на 5-то место во Сегунда. Овде имаме дуел на две екипи кои доаѓаат од различни лиги, па очекуваме Еспањол да победи на овој натпревар без поголеми проблеми. Наш предлог е 2 со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*