И денес гол ќе постигне само едната екипа!?

традиција

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Сегунда лига се сретнуваат екипите на Алкоркон и Малага.

Алкоркон е на последното место со вкупно 11 бода и учинок од 2 победи, 5 реми и 14 порази.

Малага е на 14-то место со вкупно 27 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 6 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни натпревари имаат интересен податок, а тоа е дека на тие дуели гол успева да постигне само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.67 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*