По традиција меѓусебните натпревари им се ефикасни!

традиција

Денес од 16:00 во рамките на англиската НПЛ Премиер дивизија се сретнуваат екипите на Матлок и Букстон.

Матлок е на 2-то место со вкупно 43 бода кои ги имаат освоено преку 14 победи, 1 реми и 6 порази.

Букстон е на лидерската позиција со вкупно 45 бода и учинок од 13 победи, 6 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните девет меѓусебни натпревари играт секогаш ефикасно, односно на тие натпревари се постигнуваат по најмалку три гола по натпревар, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог:

3+ @ 1.77 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*