Тикет на денот (сабота, 25.12.2021)

тикет на денот

Традиционално на овој ден имаме очајна понуда и на „менито“ за обложување имаме само мал број натпревари. Сепак ние одлучивме и денес да не прескокнеме со нашиот предлог тикет.

Менеменспор – Бурсаспор – ГГ3+ @ 1.88 во Mozzart

Овој натпревар ни доаѓа од втората лига на Турција. Двете екипи во последно време делвуаат како да се во криза. Домаќините имаат четири последователни неуспеси, поточно во тој временски период остварија три реми и еден пораз. Бурсаспор од друга страна е во црвената зона, па ако продолжат со вакво темпо, опстанокот дефинитивно може да им биде загрозен. Веруваме дека двата тима ќе одат на победа и очекуваме голови. Типуваме ГГ3+ со квота 1.88 во Mozzart.

Ум Салал – Ал Дахаил – 2/2&2+ @ 2.25 во Bet365

Вториот натпревар кој е дел од денешниот тикет ќе се игра во Катар помеѓу Ум Салал и Ал Дахаил. Ум Салал во последното коло ја запиша првата победа, а во претходните осум натпревари бележеше реми и порази. Ал Дахаил од друга страна е во трка за лидерската позиција и во моментов се наоѓа на второто место на табелата, а зад себе има фантастични резултати. Според моменталната ситуација јасно може да заклучиме дека гостите се огромни фаворити и ние предлагаме да изиграте 2/2&2+ со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*