Меѓусебните дуели им се препознатливи по мал број голови!

традиција

Денес од 18:30 во рамките на Премиер лигата на Јужна Африка се сретнуваат екипите на Орландо и Амазулу.

Орландо е на 4-то место со вкупно 27 бода и учинок од 6 победи, 9 реми и 3 порази.

Амазулу е на 5-то место и досега имаат освоено исто 27 бода преку 5 победи, 12 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат мирно и неефикасно, поточно на нивните натпревари не се постигнуваат повеќе од два гола по натпревар, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.72 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*