Тикет на денот (недела, 19.12.2021)

тикет на денот

Уште овој викенд и кратка пауза. Се надеваме дека денешниот ден кој изобилува со натпревари ќе го искористиме и ќе направиме добитен тикет. Ова е нашиот предлог супер дабл за денес.

Вулвс – Челзи – ГГ @ 2.10 во Mozzart

Фудбалерите на Вулверхемптон бележат пад на формата, но тоа и не е кој знае колку страшно со оглед на тоа што се надвор од црвената зона, а општо познато е дека овој тим главна цел за оваа сезона има да обезбеди навремен опстанок. Челзи од друга страна направи неколку киксови во последно време, но добро е тоа што се уште се конкурентни за лидерската позиција на табелата. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па предлагаме да изиграте ГГ со квота 2.10 во Mozzart.

Специја – Емполи – Х п.п @ 2.37 во Bet365

Специја дефнитивно е во криза, а од досега изиграните натпревари може да заклуиме дека овој тим до крајот на сезоната ќе води грчевита борба за опстанок. Имено, на последните пет натпревари овој тим успеа да земе само еден бод, а останатите четири дуели ги запиша како пораз. Емполи од друга страна е во серија од четири последователни натпревари без пораз што воопшто не е учинок за потценување. Ние овде предлагаме да изиграте Х во прво полувреме со одлична квота од 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*