По традиција гол треба да постигне само едната екипа!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на германската Регионална лига – Север се сретнуваат екипите на Либек и Киел II.

Либек е на 6-то место со вкупно 26 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 2 реми и 7 порази.

Киел е на лидерската позиција со вкупно 35 бода и учинок од 10 победи, 5 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари имаат интересен податок. Имено, гол успева да постигне само едната екипа, па ако и денес продолжат со таа традиција дефинитивно ќе наплатиме квота која не е за потценување.

Наш предлог:

НГ @ 2.35 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*