Малери и махери на колото

малери и махери

Еве и овој понеделник се потрудивме да ви ги претставиме најинтересните тикети од изминатиот викенд и да ви ги спакуваме во форма на малери и махери на колото.

Малер 1

На овој тикет главен виновник е екипата на Еибар. Тие и покрај тоа што имаа водство во првото полувреме од натпреварот, сепак на крајот изиграа реми и го оставија овој играч без 135.000 денари. Жално.

Малер 2

Овој играч мора да признаеме дека бил многу блиску до добивка. Сепак на крајот не успеа Стронгест да победи и покрај тоа што беше фаворит. Повеќе среќа нареден пат!

Махер 1

Изиграни четири натпревари со мали квоти за уплата од неверојатни 222 фунти. За среќа овој играч ги погоди сите натпревари и си доби 804 фунти. За убаво да се трошат мајсторе!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*