Традицијата „вели“ најмалку по еден гол на двете страни!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на ангиската национал лига – Север се сретнуваат екипите на Гејтсхед и Јорк.

Гејтсхед е на 6-то место со вкупно 26 бода и учинок од 8 победи, 2 реми и 2 порази.

Јорк е на 9-та позиција со вкупно 22 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 1 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели секогаш играат со голови, поточно во најмала рака успеваат двете екипи да постигнат по најмалку еден гол. Ако и денес ја продолжат таа традиција ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.73 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*