Тикет на денот е-Спорт (04.12.2021)

Во денешниот тикет ни доаѓаат два натпревари од IEM Fall, кои се од полуфиналето во Upper Bracket и Lower Bracket, а победниците ќе добијат место во плејофот.

Team Liquid – Ninjas in Pyjamas – 1 @ 2.25 во 22Bet

Team Liquid ги доби последните четири од пет меѓусебни дуели против Ninjas in Pyjamas, па поради тоа ја има фаворитската улога во натпреварот. Меѓутоа, Team Liquid не се прослави во второто коло од елиминациската фаза, кога изгуби од G2 Esports со 0-2, а слична судбина доживеа и Ninjas in Pyjamas против Vitality (0-2), откако претходно го совлада Astralis. И моменталната форма е на страната на Liquid, кој славеше на последните три меча од пет, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 2.25 во 22Bet.

Team Vitality – G2 Esports – 2 @ 2.37 во Bet365

Vitality имаше тежок почеток на турнирот и триумф против Mouz со 19-16, по што лесно го елиминираше ninjas in pyjamas за финале во групата А, додека G2 Esports го реши Tyloo во првото коло со 16-13, по што беше подобар од Liquid со 2-0. Во меѓусебни средби води G2 Esports, па затоа ние сметаме дека ќе бидат победник во непријатниот меч против Vitality. Ние предлагаме 2 со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*