Тикет на денот (петок, 03.12.2021)

тикет на денот

Не можеме да се пожалиме на понудата во претходните денови, а сега пред нас е уште еден пребогат викенд. Петокот е само вовед, а ова е нашиот предлог тикет за кладење.

Гранада – Алавес – ГГ @ 2.05 во Mozzart

Обично натпреварите на овие два тима се сиромашни со погодоци. Меѓутоа, во последно време тоа не е така. Гранада во минатото коло зеде бод во Билбао каде што ремизираа со 2-2, а пред тоа беа поразени на домашен терен од Реал со 4-1. Од друга страна Алавес во минатата рунда изгуби од Селта на домашен терен, но пред тоа изигра 2-2 против Севиља. Двата тима некако успеваат да ја држат „главата над вода“. Не се во зоната за елиминација, но се ниту далеку од тоа. Овде очекуваме отворен и неизвесен натпревар, па како прв предлог ви нудиме ГГ со квота 2.05 во Mozzart.

Гронинген – Цволе – 1/1 @ 2.62 во Bet365

Првиот натпревар од 15-то коло на холаднската Ередивизија се игра во Гронинген. Домашната екипа ќе го дочека последнопласираниот тим на Цволе кој веќе полека заостанува зад тимовите од долниот дел на табелата. Цволе има само пет освоени бода, победија само еднаш во досегашните 14 натпревари и тоа минимално против Хераклес. Гронинген не блескаше од стартот на сезоната, но моментално се во добра форма и очекуваме да доминираат на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 2.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*