Неефикасноста денес се плаќа со супер квота!

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ередивизија се сретнуваат екипите на Гронинген и Цволе.

Гронинген е на 13-то место со вкупно 17 бода и учинок од 4 победи, 5 реми и 5 порази.

Цволе е на последната 18-та позиција и досега имаат освоено само 5 бода преку 1 победа, 2 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста мирно и неефикасно, односно на нивните натпревари не се постигнвуаат повеќе од два гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.92 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*