Тикет на денот е-Спорт (02.12.2021)

Продолжуваме со натпреврите од CS:GO, но овој пат ни доаѓаат натпреварите од Exeedme Revolution, кој почнува од денеска. Во групната фаза има четири групи од кои по две екипи се пласираат во четвртфинале на турнирот. Таму се играат натпревари во три добиени игри, по што победникот се пласира во следното коло.

EndPoint – Ave – 2 @ 2.10 во Bet365

Дуел меѓу британска и руска екипа кој треба да ни донесе многу возбудувања. EndPoint триумфираше на само два меча во претходниот период, и тоа против D13 и Eternal Fire, додека Ave може да се пофали со победи на четири средби по ред, па затоа и во овој меч влегува во речиси совршена форма и ќе ја носи фаворитската улога. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во Bet365.

sAw – eSuba – 2 @ 2.50 во 22Bet

Тимот на eSuba ги гази ривалите во претходниот период, па така двапати го совлада Dynamo Eclot со по 2-1, а беше подобар и од Glore и Velox, додека единствен тим од кој загубија е Enterprise. Од друга страна, sAw ги загуби последните пет пресметки во сите натпреварувања, па затоа ќе биде аутсајдер во дуелот. Позитивно за нив е тоа што триумфираа во меѓусебниот дуел против eSuba со 1-0, но тоа не мора ништо да значи. Наш предлог е 2 со коефициент 2.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*