Тикет на денот е-Спорт (25.11.2021)

Тикетот од е-Спортот денеска ни носи два натпревари од ESL Pro League Conference, но овој пат од Lower Bracket, каде што екипите за последен пат ќе имаат можност да се изборат за финале, додека поразените ќе си одат дома.

Sharks – Anonymo – 2 @ 1.40 во Bet365

Anonymo вчера по тешка битка го загуби четвртфиналето во Upper Bracket од Movistar Riders и затоа сега се наоѓа на поправен испит против Sharks, кој ќе биде аутсајдер во мечот со оглед на квалитетот на двете екипи. Anonymo сака да се избори за финале преку потешкиот пат, но за тоа ќе им треба триумф во денешниот меч, а во прилог им оди и тоа што имаат седум триумфи на претходните 10 меча, додека Sharks има само три. Наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во Bet365.

Sprout – Endpoint – 2 @ 1.83 во 22Bet

Вчера успешно ја предвидовме елиминацијата на Endpoint од Godsent кој е фаворит за трофеј на турнирот, но Endpoint денеска има втора шанса за да стигне до посакуваната цел, сепак нема да им биде воопшто лесно затоа што ќе играат против Sprout, кој во првото коло од Lower Bracket славеше со убедливи 2-0 против Team Renewal и сега е загреан за дербито. Меѓутоа, Endpoint е поуспешен во меѓусебни средби, односно има шест триумфи наспроти трите победи на Sprout, па затоа ние предлагаме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*