Тикет на денот (вторник, 23.11.2021)

тикет на денот

Вечерва почнува претпоследното коло во групната фаза од ЛШ, а покрај тие натпревар ќе се игра и во ниските англиски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Севиља – Волфсбург – 1&2+ @ 2.18 во Mozzart

Се утврди тоа што го предвидувавме. Групата Г е најнеизвесна во ЛШ и на две кола пред крајот сите четири екпи имаат се уште шанси за нокаут фазата. Потполно неочекувано тимот од Андалузија се наоѓа на дното со само три освоени бода. Вистина беа поразени само еднаш и тоа во претходното коло од Лил, но од Севиља како мајстори за куп натпревари очекувавме повеќе. Ништо не е изгубено ако победат во Волфсбург бидејќи после ќе мора против Салзбург да ги реша дилемите. Волфсбург започна фантастично во Бундеслигата со четири стартни победи, а потоа следуваше криза. Во оваа група имаат собрано пет бода од четири кола, па за нив овој натпревар е да се биде или не. Сепак ние очекуваме домаќините да победат и предлагаме 1&2+ со квота 1.78 во Mozzart.

Барселона – Бенфика – Х2 @ 2.33 во Bet365

Уште еден натпревар кој одлучува за пролаз во 1/8 финалето. Се знаеше дека Баерн ќе биде најдобар во групата, а за второто место дека ќе одлучуваат токму овие два тима. Можеби пред некоја година се би било јасно, но сега работите се променети. Каталонците не се тим од кој треба да се стравува и тоа го знаат ривалите во Ла Лига, но и во елитното натпреварување. Во Лисабон беше 3-0 за Бенфика, а Барса успеа да победи само против Динамо Киев. Овде очекуваме Бенфика да не бидат поразени и типуваме Х2 со квота 2.33 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*