Тикет на денот е-Спорт (23.11.2021)

Време е за плејофот од Лигата на шампиони во Dota 2, а денот го почнуваме со двата полуфинални дуели во Upper Bracket на турнирот. Секако, пораз во денешниот дуел, не значи и крај на турнирот за тој тим, зашто продолжува во Lower Bracket, каде што добива втора шанса за пласман во големото финале.

Creepwave – NoMarci – 1 @ 1.53 во Bet365

Creepwave мина доминантно во групната фаза со осум победи и еден пораз, па беше ниво над сите останати конкуренти во групата, па затоа е и еден од фаворитите за освојување на турнирот, иако денеска ќе се соочи со незгодниот NoMerci кој вчера против Brame избори директен пласман во полуфиналето. Единствениот меѓусебен дуел кој го одиграа овие екипи месецов му припадна на Creepwave, и тоа потешко од очекуваното. NoMarci сака одмазда, но ние се сомневаме во нивниот квалитет во однос на ривалот, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

HellRaisers – Hydra – 1 @ 1.53 во 22Bet

HellRaisers и Hydra имаа ист резултат во групната фаза, односно по три порази и шест триумфи, па затоа се очекува тешка пресметка меѓу овие екипи, иако првиот меч без проблеми му припадна на HellRaisers. Интересно е тоа што двете екипи се наоѓаат во одлична форма, па нема многу работи кои би го направиле еден од тимовите поголем фаворит во однос на другиот, освен меѓусебниот дуел од пред недела ипол, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*