Тикет на денот е-Спорт (21.11.2021)

Во денешниот тикет ни доаѓаат возбудувањата од CS:GO турнирот NumberOne на кој најдобрите две екипи ќе играат директно во полуфиниале, а од трета до шеста позиција ќе играат во четвртфинале.

Maybe – Ambush – 2 @ 1.90 во Bet365

Рускиот тим Maybe игра ужасно и на последните пет меча славеше само еднаш, и тоа против Sissi State Punks во септември, по што загуби на следните четири средби меѓу кои и против македонски Bluejays. Ambush од друга страна реди победи, и на претходните пет натпревари славеше четири пати, а загуби само една средба, па затоа ја има и фаворитската улога денеска. Наш предлог е 2 со коефициент 1.90 во Bet365.

Exploit – Infinite – 2 @ 2.37 во 22Bet

Exploit загуби на три од последните пет натпревари, па тоа воопшто не е добро за нив, додека Infinite Gaming има три триумфи и се очекува тешка пресметка меѓу екипите. Нема да биде лесно да слави било кој од нив, а кој ќе победи дефинитивно ќе направи исчекор кон пласман во нокаут-фазата. Сепак, поради подобриот старт на Inifnite на турнирот, ние предлагаме 2 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*