Тикет на денот (сабота, 20.11.2021)

тикет на денот

Викендов ни се враќа клупскиот фудбал, а со тоа и понудата е фантастична. Ние избравме супер дабл кој има големи шанси за пролаз.

Хофенхајм – Лајпциг – ГГ3+ @ 1.95 во Mozzart

Хофенхајм оваа сезона игра доста променливо и затоа се наоѓа на 10-то место со вкупно 14 бода и прилично лош учинок бидејќи во 11 кола беа поразени дури пет пати. Лајпциг исто така не може да се пофали со кој знае какви игри, но во последните пет натпревари добро е тоа што немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа три победи и две реми. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 1.95 во Mozzart.

Атлетико Мадрид – Осасуна – 1/1 @ 2.10 во Bet365

Атлетико Мадрид е во одлична форма, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари во Ла Лига каде што овој тим нема пораз, а во тој временски период запишаа три реми и две победи. Осасуна започна одлично, но како што изминува времето тие играат се послабо и послабо, па овде Атлетико Мадрид би требало да доминира и да ја искористи лпшата форма на Осасуна. Типуваме 1/1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*