ТИП НА ДЕНОТ: (11.11.2021, 18:00 часот) ЕРМЕНИЈА – МАКЕДОНИЈА

Денес започнува натпреварувањето помеѓу репрезентациите, а еден од многуте натпревари е дуелот помеѓу Ерменија и Македонија. И двете селекции и понатаму веруваат дека можат да стигнат до второто место и да продолжат со бараж за пласман во Катар.

Македонија направи големи изненадувања

Македонците се покажаа во одлично светло на овие квалификации, а како најголемо изненадување се издвојува победата над Германија која всушност и тоа им е единствен неуспех на овие квалификации. Во моментов Македонија е на делба на 3-то место заедно со селекцијата на Ерменија, која им е денешен противник. Со евентуална победа на овој натпревар би ги максимизирале шансите за второто место во групата и продолжение на натпреварувањето во Плеј оф. Мора да нагласиме дека во овој натпревар Македонија влегува со лошо расположение откако на домашен терен беа поразени од Германците со резултат 4-0.

Лошо издание во последно време

Ерменците започнаа фантастично во првите натпревари од овие квалификации, но потоа влегоа во криза и сега на последните пет дуели се без победа, поточно во тој временски рок запишаа три реми и два порази, но позитивно е тоа што се уште се во трка за втората позиција на табелата кој им е приритет за ова издание. Како и да е, нема да биде големо изненадување ако Ерменија не се пласира во Катар, бидејќи и тие немаат некоја посебна игра или некој посебен квалитет во своите редови.

ТИП:

0-2 гола @ 1.78 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*