Во Бразил ќе гледаме уште еден неефикасен дуел!?

традиција

Денес од 22:30 во рамките на бразилската Серија А се сретнуваат екипите на Атлетико ПР и Сеара.

Атлетико ПР е на 11-та позиција со вкупно 38 бода и учинок од 11 победи, 5 реми и 14 порази.

Сеара е на 10-то место и досега имаат освоено 39 бода преку 8 победи, 15 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат мирно и неефикасно, а ако продолжат со исто темпо ќе наплатиме денес супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.72 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*