Тикет на денот (вторник, 09.11.2021)

тикет на денот

Стигна оној сушниот период во понудата, но тоа нема нас да не спречи за да составиме тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Алдершут – Врексам – 2&2+ @ 2.75 во Mozzart

Во заостанатиот натпревар од 9-то коло на англиската Конференција, односно петтиот ранг на натпреварувањето, Алдершут го дочекува Рексам. Домаќините се во серија од четири последователни порази и очајно сакаат да ја прекинат таа серија. Врексам е тим со големи амбиции и си го најдоа некако местото  во професионалниот ранг. Во претходните две кола зедоа само бод, па гостувањето во Алдершут е идеална прилика за победа. Овде типуваме 2&2+ со квота 2.75 во Mozzart.

Вајкомб – Бартон – ГГ3+ @ 2.26 во Bet365

Ова е дуел од натпреварувањето кое се вика ЕФЛ Трофеј. Во него играат клубови од ниските англиски лиги, а служи за и тие да имаат простор за да освојат некој пехар. Првата фаза се игра по групи, а овие две екипи започнаа после две кола. Двата тима играат во Лига 1 и на домаќините им оди подобро за разлика од гостите. Бартон е на средината на табелата, но има потенцијал и за нешто повеќе. Единствено што очекуваме на овој натпревар е голови. Слободно изиграјте ГГ3+ со одлична квота од 2.26 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*