Тикет на денот е-Спорт (09.11.2021)

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓаат возбудувањата од натпреварите во Dota 2, а на репертоар ни се дуелите од Лигата на шампиони во популарниот е-Спорт.

Brame – Khan – 2 @ 2.25 во Bet365

Brame го почна турнирот со триумф од 2-1 против Team Empire и тоа е добра најава за турнирот, додека нивниот денешен противник Khan загуби со 1-2 од Creepwave, па сега овие две екипи ќе се обидат да го подобрат впечатокот од првото коло. До овој меч двете екипи одиграа два меѓусебни натпревари, а и двете ги доби Khan со 2-1 и 2-0, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Creepwave – Hydra – 1 @ 1.44 во 22Bet

Creepwave е еден од тимовите кои ќе се борат за што е можно подобар пласман на турнирот, додека Hydra во првото коло го изненади V-Gaming и се покажа како незгоден фаворит за фаворитите, па денеска ќе се обиде да направи ново изненадување, но тоа тешко ќе им оди против Creepwave, кој исто така го почна турнирот со победа од 2-1 против Khan. Ние предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*