Тикет на денот е-Спорт (31.10.2021)

Во текот на вчерашниот ден беа одиграни две кола во PGL Major Stockholm, а денеска продолжуваат возбудувањата, по што ќе бидат познати тимовите кои ќе играат во плејофот на турнирот.

Mouz – Ence – 1 @ 2.37 во Bet365

Mouz во текот на вчерашниот ден загуби двапати и така ги намали шансите за пласман во четвртфинале на турнирот, додека во слична ситуација е и Ence, кој сепак има поужасна статистика и тој е веќе отпишан. Ence води со 7-2 во меѓусебните дуели против денешниот противник, но Mouz со евентуален триумф би бил патник во четвртфиналето. Наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

Natus Vincere – Ninjas in Pyjamas – 1 @ 1.44 во 22Bet

Natus Vincerе заедно со Ninjas in Pyjamas е на делба на третата позиција и сѐ уште се во игра за првото место во групата, иако нивниот пласман во четвртфиналето беше обезбеден уште во текот на вчерашниот ден. Меѓу овие екипи ќе решаваат нијанси затоа што се познаваат многу добро и играат квалитетно, сепак ние предност ќе му дадеме на NaVI затоа што доби четири од претходните пет меѓусебни дуели. Ние предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*