Тикет на денот е-Спорт (01.11.2021)

Минатиот месец го завршивме со добитен тикет, а сакаме да го отвориме на ист начин и ноември. Во денешниот тикет продолжуваме со натпреварите од PGL Major Stockholm, а во прилог ви нудиме два натпревари од CS:GO.

Heroic – Copenhagen Flames – 2 @ 2.10 во Bet365

Heroic има две победи и еден пораз, исто колку и Copenhagen Flames, па екипата која ќе слави во денешниот меч ќе добие место во нокаут-фазата. И двата тима се во добра форма, но овој пат очекуваме да пресуди нивниот квалитет кој го покажуваат меѓусебните натпревари. Copenhagen Flames славеше на три од четири такви дуели, меѓу кои последниот се одржа пред четири дена. Токму поради тоа наш предлог е 2 со коефициент  2.10 во Bet365.

Virtus Pro – Mouz – 2 @ 2.37 во 22Bet

Уште ништо не е загубено за овие две екипи на турнирот, но еден од нив дефинитивно ќе ги загуби шансите за четвртфинале бидејќи и двата тимаат само по еден триумф и два порази. Меѓутоа, Mouz е во подобра позиција за плејоф на турнирот бидејќи има подобар резултат по претходните три дуели. Овие екипи во минатото се сретнаа дури 26 пати, при што 16 победи има Virtus Pro, но ние шанса ќе им дадеме на Mouz и затоа ние предлагаме 2 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*