Тикет на денот е-Спорт (28.10.2021)

Денеска ви носиме мало освежување, односно два натпревари од Rocket League, т.е. фудбал со автомобили како мала промена по периодот поминат со дуелите од CS:GO.

Macko Esports – Outplayed – 1 @ 1.57 во Bet365

Macko Esports има седум победи во досегашниот дел од турнирот и се бори за топ-4 позициите кои ќе му обезбедат место во плејофот, додека Outplayed игра полошо и има само пет триумфи, но уште е во игра за опстанок. Macko се познава многу добро со денешниот противник бидејќи во летниот дел од лигата ги победи дури двапати денешните противници, па така и денеска ја има улогата на фаворит. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Totem Esports – Nubbles – 1 @ 1.66 во 22Bet

Totem е второпласиран и им недостига само уште еден триумф за пласман во полуфинале на турнирот, а за денешен ривал го има Nubbles, кој го совлада во првиот меѓусебен меч со убедливи 7-3, па така и денеска се очекуваат многу голови, но и нов триумф за екипата на Totem, која игра одлично и има шест победи, за разлика од Nubbles кој има една победа помалку. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*