Тикет на денот (четврток, 28.10.2021)

тикет на денот

Денешната понуда не е толку богата како претходните денови, но сосема доволно голема е за да се состави тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Наполи – Болоња – 1/1 @ 1.82 во Mozzart

Во последниот натпревар од вонредното 10-то коло на италијанската Серија А, Наполи го дочекува тимот на Болоња. Наполи беше лидер на табелата, но тоа место им го презеде Милан после победата над Верона. Во последното коло тимот на Наполи за прв пат не успеа да победи во новата сезона и запиша реми против Рома. Болоња е во проблеми, а тренерот е Михајловиќ е разочаран. Тие во последните пет натпревари запишаа само една победа и тоа е навистина премалку. Сепак овде Наполи е огромен фаворит и предлагаме 1/1 со квота 1.82 во Mozzart.

Селта – Сосиедад – 2 @ 2.60 во Bet365

Неочекуваниот лидер на шпанското првенство заминува на тешк огостување во Виго. Меѓутоа, Селта оваа сезона игра многу лошо на домашен терен отколку на гости. Досега Селта во Виго изигра пет натпревар и иверувале или не изгуби дури четири. Единствено успеаа да ја победат Гранада и тоа со минимален резултат. Сосиедад пред ова вонредно коло беа повторно на врвот на табелата со бод повеќе од Реал, но и еден натпревар повеќе. Овде делува дека Сосиедад има квалитетет да ја надигра Селта и предлагаме 2 со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*