Тикет на денот е-Спорт (16.10.2021)

Денеска во тикетот од е-Спортот на репертоар ни се натпреварите од четвртфиналето на IEM Winter 2021 Quals.

Izako Boars – Bluejays – 1 @ 1.72 во Bet365

Izako Boars победи на сите три меѓусебни дуели против Bluejays и така докажа дека со право го носи епитетот на фаворит во денешниот меч. Izako Boars немаше воопшто мака во досегашниот дел од квалификациите, па славеше убедливо против Ungentium, NYYRIKKI и Trasko, додека Bluejays се измачи за да стигне до четвртфинале. Првиот меч против AGF го доби лесно, но потоа следеше драма против B8 и Infinite. Наш предлог е 1 со квота 1.72 во Bet365.

Team K23 – Pact – 1 @ 1.40 во 22Bet

K23 прегази сѐ досега, откако убедливо славеше против Cyber.md, Naruto и xdddd. Од друга страна Pact славеше без проблеми само против OPAA, но затоа претходно беше на раб на елиминација и мораше да се потруди за да го реши benched, а потоа и GamerLegion. Досега овие тимови немаат одиграно ниту еден меч, но наш предлог е 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*