ТИП НА ДЕНОТ: (16.10.2021,21:00) ЛИОН – МОНАКО

ДЕРБИ ВО ФРАНЦИЈА

Франција, Лига 1, 16.10.2021: Лион – Монако ТИП ГГ

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лион и Монако од рамките на француската лига 1. Лион е на средината на табелата и мора да признаеме дека играат под очекувањата во оваа сезона. Имено, тие во изминатите 9 кола успеаа да победат само три пати, а и не се во некоја посебна форма во последно време. Монако од друга страна запиша три последователни победи во последните три кола и со одлично расположение замина на пауза. Овде немаме фаворит и затоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Наш предлог за овој дуел е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.66.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*