Тикет на денот е-Спорт (10.10.2021)

Денеска се селиме на завршницата на турнирот Intel Extreme Masters Europe, каде што се играат финалето и борбата за трето место, па сигурно ќе бидат возбудливи пресметки.

Ninjas in Pyjamas – Ence – 2 @ 2.20 во 22Bet

Ninjas in Pyjamas беше перфектен во групната фаза со пет победи на пет меча, а потоа во нокаут-фазата се измачи против Movistar Riders и Team Vitality за да се пласира во финале, додека Ence славеше на четири од пет дуели во групната фаза, но затоа потоа беше добар во плејофот, каде што немаше многу мака против G2 Esports и Astralis. Овие екипи досега одиграа 11 меча, а Ninjas in Pyjamas славеше на шест од нив, сепак последниот го загуби пред неколку месеци, а наша прогноза за денеска е 2 со квота  2.20 во 22Bet.

Team Vitality – Astralis – 2 @ 2.25 во Bet365

Team Vitality се бореше со Ence за првата позиција во групата Ц, но сепак со четири победи и еден пораз го освои второто место, додека во полуфиналето на турнирот загуби од Ninjas in Pyjamas со 1-2, па сега ќе се бори за третата позиција на турнирот, каде што противник ќе им биде Astralis. Тие имаа одлична групна фаза со „пет од пет“ и убедлива победа во четвртфиналето, но потоа им се случи шок во полуфиналето кога загубија од Ence. Во меѓусебни средби води Astralis со 8-7, а ние предлагаме 2 со коефициент  2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*