Тикет на денот е-Спорт (25.09.2021)

Се враќаме на возбудувањата од Лигата на шампиони во Dota 2, а и овој пат ќе имаме два натпревари за вас.

Nemiga – Creepwave – 2 @ 1.44 во Bet365

Creepwave е на добар пат да се искачи на врвот на табелата во Лигата на шампиони, но тоа може да го направи само ако слави во денешниот дуел против Nemiga, кој се бори за бегство од дното бидејќи има три порази по три одиграни меча. Creepwave има подобар ритам во моментов, односно четири победи на последните четири дуели, додека Nemiga на исто толку натпревари не славеше ниту еднаш. Creepwave води и во меѓусебни средби со 1-0, па затоа наш предлог е 2 со коефициеинт 1.44 во Bet365.

Galactic Aliens – Brame – 1 @ 2.62 во 22Bet

Galactic Aliens се релативно нова екипа и одиграа четири меча досега, при што остварија две победи и два порази, додека нивниот противник Brame е искусен и има настапи на повеќе турнири, па затоа ја има и фавортската улога. Меѓутоа, Galactic Aliens имаат два триумфи на претходните четири меча, нешто слично како Brame, па ние сметаме дека постои простор за изненадување во средбата и затоа ние предлагаме 1 со квота  2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*