Тикет на денот (петок, 24.09.2021)

тикет на денот

Пред нас е уште еден возбудлив викенд, а денешниот ден е само вовед во фантастична понуда која не очекува во наредните два дена. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Гројтер Фирт – Баерн Минхен – 2/2&4+ @ 2.02 во Mozzart

Ништо добро не им се пишува на Гројтер Фирт со деветкратниот последователен шампион на Гермнија. Баерн пред седум дена го потопи Бохум каде што постигна седум гола. Гројтер единствено може да се надева на пристоен пораз. Последен пат овие две екипи се сретнаа во 2013 година и тогаш Баерн славеше пати. Како и да е, Баварците се огромни фаворити на овој натпревар и очекуваме да доминираат на овој натпревар. Наш предлог е 2/2&4+ со квота 2.02 во Mozzart.

ВБА – КПР – 1&2+ @ 2.07 во Bet365

Дерби натпреварот на Чемпионшип двете екипи го дочекуваат во лошо расположение. После одличниот почетокт на ВБА, тие врзаа три последователни реми од кои две на домашен терен. Сепак добар е податокот што се уште се без пораз, па со четири победи и исто толку реми се наоѓаат на делба на второто место со 16 бода. КПР очекуваше многу за оваа сезона, а најавуваа поход за Премиер Лига. Дефинитивно овој тим потфрли, особено во последниве неколку кола, па сметаме дека домаќините ќе го искористат тоа. Наш предлог е 1&2+ со квота 2.07 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*