Тикет на денот е-Спорт (24.09.2021)

На репертоар ни доаѓа Blast Premier Fall турнирот, и тоа со два натпревари како мала промена, откако во претходните денови имавме дуели од Dota 2.

Natus Vincere – OG – 2 @ 3.00 во Bet365

OG ги доби последните две пресметки против NaVi кои се одиграа на крајот на минатата година, а од тогаш тие две екипи се немаат сретнато на ниту еден турнир. Navi има пет победи на претходните пет меча, додека OG славеше на четири од пет, па сега се очекува тешка пресметка во која предност би им дале на OG. Наш предлог е 2 со квота  3.00 во Bet365.

FaZe – Complexity – 1 @ 1.66 во 22Bet

FaZe славеше двапати на претходните три меча, и тоа против OPAA и Dignitas, додека загуби од Virtus.pro со 1-2. Complexity Gaming, од друга страна славеше само против Virtus.pro пред еден месец, а од тогаш запиша два порази. И во меѓусебни средби води FaZe со 4-3, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*