Тикет на денот (четврток, 23.09.2021)

тикет на денот

Иако овој четврток сме без натпревари во Лига Европа и Лига на конференции, понудата е сосема задоволувачка. Се играат натпревари во неколку лиги, а станува збор за последните натпревари од ова вонредно коло.

Сампдорија – Наполи – Т22+ @ 1.95 во Mozzart

После само три дена, Наполитанците повторно одат на тешко гостување. Во понеделникот славеа против Удинезе, а вечер играат во Џенова против Сампдорија. Наполи досега има максимален учинок и сите се задоволни со таквите резултати. Домаќините немаа среќа во жребот, па во првите три натпревари на домашен терен мораше силата да ја мерат со Интер, Милан, па сега и со Наполи. На двата дуели на гости играа против Сасуоло и Емполи и не примија гол. Наш предлог за овој дуел е Т22+ со квота 1.95 во Mozzart.

Лугано – Грасхоперс – 1 @ 2.08 во Bet365

Домаќините играат добро во новата сезона и успеаа да соберат седум бода од пет кола. Имаат и еден заостанат натпревар против Јанг Бојс, а мора да нагласиме дека имаа и тежок распоред особено на домашен терен. Тие изиграа против трите, во моментов првопласирани тимови на лигата. Грасхоперс пред една деценија беше доминантен во фудбалот во Швајцарија, но времињата се изменија. Сега би биле задоволни само со опстанок. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 2.08 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*