Тикет на денот е-Спорт (23.09.2021)

Во денешниот тикет од е-Спорт ни доаѓаат повторно два натпревари од Лигата на шампиони која се игра во рамки на Dota 2.

Winstrike – Creepwave – 1 @ 1.40 во Bet365

Winstrike има пет победи во воведните пет кола на турнирот и се наоѓа на првата позиција на табелата, па речиси сигурно ќе игра во следната фаза, додека Creepwave триумфираше на двата досегашни меча и сега ќе има тешка задача да запише и трет бидејќи Winstrike е апсолутен фаворит. Наш предлог е 1 со коефициент  1.40 во Bet365.

V-Gaming – Brame – 1 @ 1.66 во 22Bet

V-Gaming има четири победи на последните пет меча, додека Brame славеше само две пресметки. V-Gaming се наоѓа на второто место на табелата, па ја има фаворитската улога против Brame, кој доби два меча, а беше поразен на еден во првите три кола. Овие екипи досега никогаш не се пресметале меѓусебе, но ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*