Тикет на денот (среда, 22.09.2021)

тикет на денот

Пред нас е ден каде што се играат голем број натпревари. Можеби не е како за викендот, но понудата е одлична. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лион – Троја – 1/1 @ 2.02 вo Mozzart

Лион лавовски се спротистави на супер тимот од Париз во неделата, но во последните секунди од натпреварот остана без бод. Голот на Пакета им донесе водство, но Нејмар и Икарди донесоа триумф на ПСЖ. Општатата констатација е дека Лион не заслужи пораз, но што е тоа е. Троја е тим кој се врати во елитата после четири години. Почетокот на сезона е сосема задоволувачки и освоија пет бода од шест кола, а бидејќи нивната единствена цел е опстанокот со такво темпо и тоа не би било голем проблем. Наш предлог за овој дуел е 1/1 со квота 2.02 во Mozzart.

Виљареал – Елче – 1&0-3 @ 2.13 во Bet365

Освојувачот на Лига Европа од минатата сезона има неверојатна серија од нерешени резултати на стартот на новата сезона. Се започна со ремито против Челзи после 90 минути игра во рамките на Супер купот на Европа кој изгуби во продолженијата. Елче е тим кој влезе во елитата во претпоследната сезона и на волшебен начин успеа да се задржи тука. Искуството значи многу, а тоа се гледа и по нивните резултати во ова првенство. Ние овде освен што очекуваме победа за домаќините, сметаме дека ќе има и мал број голови. Наш предлог е 1&0-3 гола со квота 2.13 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*