Тикет на денот е-Спорт (22.09.2021)

Денеска се враќаме на натпреварите од Лигата на шампиони во Dota 2, каде што се играат нови два меча.

PuckChamp – Winstrike – 2 @ 1.72 во Bet365

PuckChamp одигра само еден меч и славеше со 2-0, но денешен ривал ќе им биде Winstrike кој запиша четири победи во четири одиграни натпревари. Интересно е тоа што PuckChamp има четири победи во четири меѓусебни дуели против Winstrike, но ние се надеваме на изненадување со оглед на формата на Winstrike и ви нудиме 2 со квота 1.72 во Bet365.

B8 – Brame – 1 @ 2.00 во 22Bet

B8 досега нема одиграно ниту еден натпревар на турнирот, па ќе дебитира денеска против Brame, кој има еден триумф и еден пораз. Од овие екипи се очекува да ја минат првата фаза од натпреварување, но тоа ќе биде многу тешко, иако како фаворит во моментов делува B8 кој е во подобра форма и има три триумфи на последните пет дуели во сите категории, а исто така води и во меѓусебните пресметки со 1-0. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*