Кои се најголеми фаворити во петте најголеми европски лиги?

Најголемите европски лиги започнаа, а ние според најголемата и најдобрата онлајн обложувалница, Bet365 ќе ви ги претставиме најголемите фаворити за освојување на титула.

Во англиската Премиер лига, улогата на фаворит ја има тимот на Манчестер Сити со квота 2.10.

Кај Шпанците, на врвот се наоѓа кралскиот тим, поточно тимот на Реал Мадрид и коефициентот за нив е 2.25.

Ништо не е променето во италијанската Серија А веќе години наназад, па таму Јувентус е на тронот со квота 1.80.

Огромен фаворит имаме и во германската Бундеслига, па доколку се обложите на тоа дека Баерн Минхен ќе ја подигне титулата ќе добиете квота 1.30.

Во Франција, после серијата големи трансфери кои ги направи ПСЖ, воопшто не е чудно што коефициентот за титула за нив изнесува минимални 1.083.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*