Тикет на денот (понеделник, 26.07.2021)

тикет на денот

Имавме вчера добитен тикет со одлична вкупна квота. После возбудливиот викенд, денес ни следува мал одмор. Понудата не е атрактивна, но има сосема доволно натпревари за да составиме тикет.

Естерсунд – Халмштад – 2 @ 2.12 во 22Bet

Ова е натпревар од 12-то коло на шведската елитна лига. Домаќините се во многу лоша форма и после продолжението на првенството врзаа три порази. Треба да се каже дека ривалите не беа воопшто наивни. Моментално Естерсунд е на претпоследното 15-то место, а од 11 натпревар собраа само 8 бода. Сега во гости им доаѓа Халмштад, тимот кој во трите последни натпревари игра реми. Овие две екипи играа последен пат во Купот пред две години, а сега предност даваме на гостите. Типуваме 2 со квота 2.12 во 22Bet.

Универзитатеа – Динамо Букурешт – 1 @ 1.97 во Bet365

Што се однесува до романското првенство, на програмата се натпреварите од второто коло. Домаќините во првиот натпревар играа против Клуж и пружија добар отпор, но за жал беа поразени со 3-2. Динамо е долго во сенка. Прво од Стеауа, а сега и од Клуж. Некогашниот великан никако да се вклучи во борбата за врвот, а последната сезона заврши на 11-то место. Очекуваме овде новиот тим во лигата да биде мотивиран и да победи. Типуваме 1 со квота 1.97 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*