Тикет на денот е-Спорт (26.07.2021)

Во денешниот тикет ви нудиме два натпревари од CS:GO, односно турнирот WePlay Academy League.

Astralis Talent – Furia Academy – 2 @ 1.61 во Bet365

Astralis Talent има две победи и пет порази по седум одиграни кола, колку што има и нивниот денешен ривал Furia Academy. Astralis нема ниту еден триумф на последните пет меча во останатите турнири, додека три победи има Furia, па поради тоа наш предлог е 2 со коефициент 1.61 во Bet365.

Mouz NXT – Fnatic Rising – 1 @ 1.44 во 22Bet

Mouz NXT е на врвот со пет победи и два порази, а за денешен ривал ќе го има второпласираниот тим на табелата Fnatic Rising, кој исто така има пет триумфи и два порази. Ова ќе биде нивна втора меѓусебна пресметка на овие екипи, а подобар во првата беше mouz NXT со 22-18, па поради тоа ја имаат фаворитската улога и во овој дуел, а ние предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*