Тикет на денот е-Спорт (25.07.2021)

Во денешниот тикет ни доаѓаат два меча од CS:GO, односно од турнирот WePlay Academy, кој полека влегува во самата завршница на регуларниот дел.

Natus Vincere Junior – Furia Academy – 1 @ 1.66 во Bet365

Продолжува битката за првите три позиции на турнирот, кои водат директно во финалето на LAN настанот, додека останатите позиции ќе го одредат патникот преку плеј-ин. Засега на Natus Vincere Junior им оди добро зашто имаат три победи и три порази и се наоѓаат на четвртата позиција, додека нивниот денешн ривал има два триумфи и четири порази, па наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

BIG Academy – Young Ninjas – 1 @ 1.50 во 22Bet

BIG Academy запиша пет победи и само еден пораз во досегашниот дел од турнирот, додека нивниот ривал Young Ninjas има три победи и три порази. Овие екипи досега немаат одиграно ниту еден меѓусебен меч, но поради подобрата форма на BIG Academy без дилема тие ќе бидат фаворити во денешниот натпревар, а ние предлагаме 1 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*