ТИП НА ДЕНОТ: (24.07.2021,18:00) АЛБОРГ – МИТИЛАНД

Натпревар од првата даска лига 24.07.2021: Алборг – Митиланд ТИП 3+

Алборг минатата сезона разочара и го освои 9-то место, а на стартот на оваа сезона има навистина тежок распоред. Одлика на овој тим е што игра отворен фудбал за гол повеќе од противникот. Митлијанд и оваа сезона има амбиции за шампионската титула, па е благ фаворит на ова гостување. Нивните дуели традиционално се богати со голови, па нашиот предлог е повеќе од 2,5 гола со квота1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*