Тикет на денот (петок, 24.07.2021)

Денес има солидна понуда за обложување, а ние ќе ви помогнеме во изборот со добар тикет.

Локомотив Москва – Арсенал Тула 1 @1.64 во 22bet

Локомотив минатата сезона го освои третото место и Купот на Русија, па и оваа сезона има големи амбиции. Тимот не се засили значајно, но остана кортусот на тимот кој минатата сезона функционираше добро. Арсенал Тула минатата сезона едвај избори опастанок, а целта на овој тим и оваа сезона е иста. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.64 во 22Bet.

Горица – Шибеник 1 @1.69 во Bet365

Минатата сезона Горица беше многу блиску до излез во Европa, на 5-то место со само еден бод помалку од Хајдук. Тимот е речиси истиот од минатата сезона, па сега најавите и амбициите се повторно исти. Во првото коло загубија од Ријека на гости, но сега дома мораат до три бода. Шибеник минатата сезона беше само едно место подолу на табелата од Горица, но со дури 24 бода помалку. Сезонава целта им е рано да го обезбедат опстанокот и да немаат грижи пред крајот на сезоната. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.69 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*